Strona główna » Blog » Portal opiekunów rodzinnych

Portal opiekunów rodzinnych

Portal opiekunów rodzinnych to strona, na której znajdziemy różnorodne informacje dotyczące opieki domowej nad bliską osobą. Powstał, aby opiekunowie rodzinni mogli w łatwo znaleźć wiedzę, która będzie dla nich pomocna na każdym etapie opieki nad chorym i niesamodzielnym bliskim – od momentu, w którym zostają opiekunami, przez czas choroby, aż po towarzyszenie w odchodzeniu i śmierć bliskiego.

W Polsce już w roku 2004 było ponad dwa miliony opiekunów rodzinnych opiekujących się całodobowo starszymi osobami w domu. Wielu jest też opiekunów domowych zajmujących się ciężko chorymi dziećmi i młodymi dorosłymi. Opieka taka to ogromne wyzwanie emocjonalne i merytoryczne. Ma ona więc ogromny wpływ na życie rodzinne i zawodowe opiekunów.

Na stronie znajdziemy propozycje filmów do obejrzenia i bezpłatnych szkoleń online dla osób opiekujących się przewlekle chorymi w domu (https://opiekunrodzinny.pl/aktualnosci/tag/szkolenia/). Pomogą one w komunikacji z osobą przewlekle cierpiącą, nauczą sposobów radzenia sobie z pielęgnacją i fizjoterapią domową.

Portal zawiera także informacje o tym jak zarządzać własnymi siłami, gdy jesteśmy w roli opiekuna rodzinnego.

Poprzez stronę można uzyskać porady ekspertów  on-line, na wszelkie tematy związane z opieką nad osobą obłożnie chorą. Jest to miejsce, w którym można także znaleźć innych opiekunów.

Portal zawiera również informacje na temat diagnozy, wyboru formy opieki oraz możliwości szukania wsparcia i pomocy w różnych obszarach związanych z opieką i rolą opiekuna.

źródło:

https://opiekunrodzinny.pl/jestem-opiekunem/