Strona główna » Blog » Stop przemocy domowej

Stop przemocy domowej

Stop przemocy to poradnik dla ofiar przemocy domowej. Osoby doświadczające przemocy często mają problem, by prosić o pomoc. Zdarza się, że gdy zaczynają szukać pomocy, nie zawsze otrzymują odpowiednie wsparcie w instytucjach do których się zwracają.

Poradnik przygotowany przez Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest praktycznym przewodnikiem po systemie przeciwdziałania przemocy. Stara się wesprzeć w trudnej sytuacji osoby szukające pomocy, aby mogły skutecznie taką pomoc uzyskać. Pomaga postawić wstępną diagnozę sytuacji i zrobić pierwszy krok na drodze ku uwolnieniu od przemocy. Wyjaśnia, jak zaplanować kolejne działania. Informuje jakie kroki formalne podjąć w zależności od sytuacji w rodzinie.

Publikacja znajduje się na stronie: https://stopprzemocy.org/. Znajdziesz na niej się wiele informacji pomocnych w sytuacji przemocy domowej. Między innymi dowiesz się: czym jest przemoc, jakie są jej cykle oraz jakie miejsca, w zależności od twojej sytuacji, mogą Ci służyć pomocą.

Na stronie umieszczono wstępną ankietę, która pomoże Ci zdiagnozować czy jesteś ofiarą przemocy.

Zarówno w poradniku jak i na stronie znajdują się wzory pism, które będą pomocne przy uruchamianiu procedur adekwatnych do sytuacji danej rodziny.

Aby otworzyć publikacje” Stop przemocy. Poradnik dla ofiar przemocy domowej” w poniższy link, przeniesie cię on stronę, z której możesz ściągnąć bezpłatną publikację.

https://ordoiuris.pl/sites/default/files/inline-files/Stop%20przemocy_digital_0_0.pdf

źródło:

https://ordoiuris.pl/broszury/stop-przemocy-poradnik-dla-ofiar-przemocy-domowej