Strona główna » Blog » Mamo pracuj jeśli chcesz

Mamo pracuj jeśli chcesz

Mamo pracuj albo mamo zostań w domu z dziećmi, przed takim dylematem wcześniej lub później w zależności od sytuacji rodzinnej i zawodowej staje każda matka.

Dla większości matek urodzenie dziecka a potem często kolejnych dzieci wiąże się ściśle z pytaniem „a co z moją pracą, co z moją karierą i moimi marzeniami o rozwoju zawodowym”. Nie bez znaczenia dla wielu rodzin jest też pytanie o to czy bez pracy zawodowej matki uda się co miesiąc domknąć domowy budżet.

Część matek wraca do pracy szybko po urodzeniu dziecka, inne decydują aby wiele lat poświęcić na zajmowanie się dziećmi i domem. Praca w domu – bo matka nie pracująca zawodowo to kobieta, która pracuje w domu a nie jak zdarza się słyszeć „siedzi w domu” albo „nic nie robi” – bywa wyczerpująca i wcześniej czy później pojawia się myśl „a może by jednak pójść do pracy”. Powroty te bywają różne, niektóre matki próbują pracę łączyć z opieką nad dziećmi w domu, inne wracają do pracy na część etatu bądź w pełnym wymiarze godzin. Każdy jednak powrót wiąże się z różnymi trudnościami i oporami ale własnoręcznie zarobione pieniądze dają ogromną satysfakcję i radość „że jednak coś potrafię”.

W zmaganiach związanych z dylematem wracać do pracy czy nie, jak to zrobić, jak rozwiązywać problemy z tym związane może pomóc portal https://mamopracuj.pl, który stara się wspierać kobiety w poszukiwaniu ścieżki zawodowej oraz przekazuje wiele informacji o rynku pracy, miejscach pracy, możliwościach zmiany zawodu czy prowadzenia własnej firmy, publikuje teksty dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego.

Mamo pracuj jeśli chcesz

Mamo pracuj jeśli chcesz- podcasty pomocne matkom myślącym o powrocie do pracy

Jeśli chcesz posłuchać umieszczonych na nim podcastów kliknij w link źródłowy poniżej.

źródło:

https://www.podchaser.com/podcasts/podcast-mamo-pracuj-jesli-chce-898821/episodes/recent

Renata Knez