Strona główna » Blog » Fundacja Towarzyszenia Rodzinie

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie

Fundacja Towarzyszenia rodzinie powstała w Krakowie, aby pomagać rodzinom i osobom przygotowującym się do małżeństwa. Tworzą ją ludzie, którzy dostrzegają zagrożenia i problemy, z jakimi spotyka się współczesna rodzina. Postanowili więc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by wspierać rodzinę. W fundacji pracuje interdyscyplinarny zespół specjalistów, dla których rodzina jest pasją. Ich misją jest towarzyszenie rodzinie od samego początku, od momentu jej powstawania. Dlatego też troszczą się o przygotowanie narzeczonych do świadomego i dojrzałego zawarcia sakramentu małżeństwa. Fundacja pomaga również na dalszych etapach życia rodzinnego. Towarzyszy gdy rodzą się dzieci, gdy pojawiają się problemy wychowawcze, konflikty, gdy psują się relacje. Celem fundacji jest wspomaganie rodzin w ich codziennym funkcjonowaniu, tak aby same dla siebie stały się źródłem wsparcia i miłości.

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie

Dom zdjęcie utworzone przez master1305 – pl.freepik.com

Dla narzeczonych fundacja przygotowała program katechez przedmałżeńskich i konsultacji w poradni przedmałżeńskiej. Pomagają one spełnić wymogi formalne oraz dobrze przygotować się do ślubu.

Rodzinom oferuje pomoc specjalistów i poradnictwo rodzinne, gdy pojawiają się problemy, które zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie.  Zaprasza również małżonków i rodziców  na kursy rozwijające i doskonalące swoje kompetencje.

Oferuje również wsparcie poradni, gdy w życiu osobistym pojawia się trudności, które zakłócają Twoje funkcjonowanie w codzienności i w relacjach z innymi oraz gdy czujesz, że samodzielnie nie udać Ci się wyjść z kryzysu.

źródło: https://ftrodzinie.pl/

Renata Knez