„BHP użytkownika mediów elektronicznych„ to publikacja dla młodzieży w wieku 12-15 lat w formie elektronicznej.
Zachęca młodych ludzi do świadomego i przemyślanego korzystania z komputera, telefonu, tableta itp. Zaprasza do takiego korzystania z Internetu, by nie odwracał uwagi od tego co w życiu dla nich ważne. w jaki sposób korzystać z urządzeń elektronicznych, by zachować bezpieczeństwo i higienę życia.
Publikacja porusza temat niszczycielskiej siły cyberprzemocy i tego jak możemy sobie z nią radzić. Uczy jak stawiać granice w przestrzeni wirtualnej. Mówi o zagrożeniu uzależnieniem i skutkach nadmiernego korzystania z mediów elektronicznych. Naświetla problemy zawiązane z uzależnieniem do telefonu itp.
Wskazuje miejsce gdzie można szukać pomocy gdy mamy problem z utrata samokontroli w obszarze korzystania z mediów elektronicznych gdy spotyka się z różnymi formami przemocy w Internecie.

Obraz autorstwa jemastock na Freepik
źródło: